Konta Bankowe na Grouponie



Serwisy z zakupami grupowymi zagościły w Polsce niedawno, ale bardzo szybko zyskują na popularności. Na serwisach grupowych zaczynają się pojawiać także pierwsze oferty instytucji finansowych. Czy warto z nich korzystać?


Serwisy zakupów grupowych to m.in. groupon, gruper, citeam, mydeal, cuppon i happyday. Jest coraz więcej takich serwisów na naszym rynku, ale z czasem można się spodziewać, że tylko jeden lub kilka będzie mieć silną pozycję.Możemy tam nabyć kupony, które dają nam bardzo duże zniżki na różne towary i usługi.

Oferta zakupów grupowych jest bardzo szeroka. Najczęściej w ten sposób promują się restauracje, bary, biura podróży, kluby fitness, salony fryzjerskie, gabinety medyczne czy też hotele. Dzięki temu możemy dużo oszczędzić na jedzeniu w restauracjach, zabiegach SPA, wizytach u kosmetyczki i fryzjera, a także - dzięki ofertom hoteli - udać się na romantyczny weekend w atrakcyjnej cenie. Najważniejsze, aby dokładnie przeczytać ofertę, którą jesteśmy zainteresowani. Warto też dopytać o szczegóły, zadać sprzedawcy nurtujące nas pytania, a także sprawdzić danego oferenta, o ile mamy taką możliwość (np. na forach internetowych).

Czasami trzeba uważać, ponieważ może się okazać, że skorzystanie z kuponu wże się z dodatkowymi kosztami. Przykładowo, kupując obiad w ekskluzywnej restauracji z 60 proc. zniżką, otrzymujemy obiad zgodnie z ofertą, ale już deser czy napoje, musimy kupić w normalnej cenie. Podobnie może być w przypadku SPA. W salonie może się okazać, że, aby dany zabieg był skuteczny, musimy wykupić jeszcze dwa dodatkowe – oczywiście płatne już w normalnej cenie.
Trzeba też pamiętać, że czas realizacji danego zamówienia jest określony. Może zdarzyć się, że na wykorzystanie kuponu nie znajdziemy czasu, dlatego
lepiej przemyśleć każdy zakup.

Potencjał w zakupach grupowych dostrzegają także banki i ubezpieczyciele. Banki oferują np. konta osobiste z różnymi bonusami, karty kredytowe oraz lokaty. Na serwisach grupowych promowały się m.in. Alior Bank, mBank, Meritum Bank, Getin Bank, ING oraz Liberty Direct i Link4. Alior Bank oferował 100zł premii za założenie aktywnego konta. Meritum Bank oferował 100zł zwrotu za pieniądze wydane na stacjach benzynowych oraz zniżki na paliwo dla osób, które założą tam konto i będą na nie wpłacać co najmniej 1500zł miesięcznie. mBank sprzedawał na grouponie konta osobiste z premią jako zwrot za zakupy. Zwrot wynosił 10 proc. kwoty wydanej na zakupy przy pomocy karty debetowej, nie więcej jednak niż 300zł, w pierwszym miesiącu posiadania konta. ING Bank Śląski promował konto osobiste z bonem 120zł do wykorzystania na zakupy w serwisie gruper. Getin Bank na grouponie promował lokatę, ale oprocentowanie nie było zbyt kuszące w porównaniu do rynku. Firmy Liberty Direct i Link4 sprzedawały kupony zniżkowe na ubezpieczenia OC i AC. Oferty finansowe w serwisach grupowych są jednak często obwarowane różnymi dodatkowymi warunkami, dlatego warto dokładnie przeczytać wszystkie punkty oferty, jak i np. tabelę prowizji i opłat w przypadku kont bankowych.

Oferty banków cieszą się jednak znikomym zainteresowaniem. Zwykle nie korzystało z nich więcej niż 1000 osób. Warto jednak zwracać na nie uwagę, bo w przyszłości ofert może być więcej i mogą być coraz bardziej atrakcyjne. Jest wiec szansa, że trafimy na ofertę dopasowaną do naszych potrzeb.


This entry was posted on 30.1.12. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response.

Leave a Reply